Sporty zimowe i zabawa w Alta Pusterii

Zima w 3 Zinnen Dolomity

Krystalicznie czyste zimowe powietrze, ośnieżone zbocza i połyskujące górskie szczyty: W miesiącach zimowych region 3 Cime/3 Zinnen w Dolomitach zamienia się w prawdziwy raj dla wszystkich miłośników śniegu. Oprócz zapierającej dech w piersiach scenerii alpejskiej, region wokół słynnego na całym świecie Tre Cime/Drei Zinnen oferuje wiele możliwości na niezapomniane, aktywne wakacje na śniegu. Doskonale przygotowane stoki i szlaki narciarskie gwarantują świetną zabawę najwyższej jakości. Jeśli wybierasz spokojniejszą wersję tej zimowej bajki, możesz wybrać się na spacer lub wycieczkę przez zaśnieżoną krainę. Jak przystało na region pełen wrażeń, nie zawiodą się również miłośnicy gastronomii: W rustykalnych chatach miejscowi kucharze oczarują głodnych miłośników sportów zimowych południowotyrolskimi klasykami i domowymi deserami.
 
  • freizeit_winter_winterwandern_056_h_wisthaler
  •    
  • mk-i7r7256
  • winterwandern-2

Przygoda dla małych i dużych
Zimowe kurorty Sesto/Sexten, San Candido/Innichen, Dobbiaco/Toblach, Villabassa/Niederdorf i Braies/Prags oferują niezliczone możliwości wypoczynku i wycieczek, które spodobają się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Popularnym celem wycieczek jest jezioro Lago di Braies/Pragser Wildsee. Zimą tajemniczo faluje w dolinie, w grudniu oferując idealne miejsce na spędzenie w górach święta Bożego Narodzenia. San Candido/Innichen przyciąga turystów historycznym deptakiem, którego sklepy i kawiarnie zachęcają do spaceru i relaksu.
Rozrywkę zapewnią dwa tory saneczkowe Croda Rossa/Rotwand i Baranci/Haunold o długości 5 i 2,1 km. Oba są łatwo dostępne dzięki kolejce linowej.
Rodzinną zabawę zapewni m.in. jazda na łyżwach w Sexten, Toblach lub Niederdorf, gdzie odwiedzający znajdą najpiękniejsze lodowiska w całym regionie. Romantyczne i żądne przygód dusze mogą wyruszyć na przejażdżkę konnym zaprzęgiem doliną Val Fiscalina/Fischleintal lub nad jezioro Lago di Dobbiaco/Toblacher See. Pięknym doświadczeniem jest również zobaczenie jedynego włoskiego stada reniferów żyjącego na wolności, które przebywa na terenie ośrodka narciarskiego Croda Rossa/Rotwand. Najmniejsi turyści będą tam mogli brać udział w karmieniu. W pobliżu znajdziecie rodzinę olbrzymich bałwanów, idealne tło do zimowych zdjęć z wakacji dla małych i dużych.

Wellness w regionie Dolomitów
Po dniu aktywnie spędzonym w Dolomitach czas na relaks i odpoczynek przy zdrowej dawce zabawy, które zaoferuje Wam park wodny Acquafun w San Candido/Innichen. Park wodny posiada oddzielny basen dla dzieci, fontannę wodną, zjeżdżalnię, masaż wodny i trawniki dostępne w cieplejsze miesiące, co tworzy odświeżającą alternatywę i możliwość czystego relaksu.
Źródłem nowej energii i regeneracji sił jest również świat saun w Acquafun San Candido/Innichen, który oferuje wysokogórską atmosferę i odbierające dech w piersiach widoki na masyw Baranci/Haunold. Zrelaksuj się w saunie fińskiej, łaźni parowej, biosaunie, kąpieli ziołowej, saunie na podczerwień, jacuzzi, chodniku Kneippa, pokoju na świeżym powietrzu z tarasem widokowym, w relaksacyjnym pokoju z widokiem na Dolomity lub w naszym barze.
Villabassa/Niederdorf jest ściśle związany z zimowym krajobrazem. Ścieżka „Balance im Winterwald“ oferuje niezwykłą możliwość połączenia człowieka z przyrodą i jej siłami. Na poszczególnych przystankach trasy można wziąć udział w medytacjach, które dotyczą siły i energii natury oraz jej leczniczego wpływu na ludzki organizm.