Zimní sporty a zábava v Hochpustertalu

Zimní dovolená v oblasti 3 Cime/3 Zinnen Dolomity

Křišťálově čistý vzduch, zasněžené svahy a třpytící se vrcholky hor: v zimních měsících se region 3 Cime/3 Zinnen v Dolomitech mění v opravdový ráj pro všechny milovníky sněhu. Kromě dechberoucí kulisy Alp nabízí totiž region v okolí světově proslulých skalních útesů Tre Cime/Drei Zinnen mnoho příležitostí pro nezapomenutelnou, aktivní zimní dovolenou. Díky dokonale připraveným sjezdovkám a běžkařským trasám je zábava na lyžích zaručena. Dáváte-li přednost klidnější verzi zimní pohádky, můžete vyrazit na procházku nebo na túru zasněženou krajinou. A jak se u regionu zážitků sluší a patří, nepřijdou zkrátka ani milovníci gastronomie: v rustikálních chatách okouzlí místní kuchaři hladové zimní sportovce jihotyrolskými specialitami i podomácku vyrobenými dezerty.

freizeit_winter_winterwandern_058_h_wisthaler  winterwandern-2  mk-i7r7256  
  •  
Dobrodružství pro malé i velké
Zimní střediska Sesto/Sexten, San Candido/Innichen, Dobbiaco/Toblach, Villabassa/Niederdorf a Braies/Prags nabízejí nespočet možností pro výlety i volnočasové vyžití, které si užijí děti i dospělí. Oblíbeným výletním cílem je mimo jiné i jezero Lago di Braies/Pragser Wildsee. V zimě se tajemně vlní ve svém údolí a v prosinci poskytuje ideální kulisu pro Vánoce strávené na horách. San Candido/Innichen láká turisty na historickou pěší zónu, které se svými obchody a kavárnami přímo zve k procházce, relaxaci a pohodě.
O akční zábavu se postarají sáňkařské dráhy Croda Rossa/Rotwand a Baranci/Haunold o délce 5, resp. 2,1 km. Obě jsou pohodlně dostupné lanovkou.
Rodinnou zábavu zaručí mimo jiné bruslení v Sexten, Toblach nebo Niederdorf, kde návštěvníci naleznou nejkrásnější kluziště v celém regionu. Romantické a dobrodružné duše zase mohou vyrazit na jízdu v koňském spřežení údolím Val Fiscalina/Fischleintal nebo k jezeru Lago di Dobbiaco/Toblacher See. Krásným zážitkem je i návštěva jediného italského stáda sobů ve volné přírodě, které žije v lyžařské oblasti Croda Rossa/Rotwand. Děti si zde přijdou na své při krmení. Nedaleko odtud najdete rodinu obřích sněhuláků, dokonalou kulisu pro zasněžené fotografie z dovolené pro malé i velké.

Wellness v regionu Dolomit
Po aktivním dny stráveném v dolomitech vám čas k relaxaci a odpočinku a kromě toho i pořádnou porci zábavy poskytne zážitkové koupaliště Acquafun v San Candido/Innichen. Koupaliště se samostatným bazénem pro děti, vodní fontánou, tobogánem, vodní masáží a trávníkem pro teplejší měsíce nabízí možnost osvěžující změny a čisté relaxace.
Zdrojem, kde můžete načerpat novou energii a zregenerovat síly, je i saunový svět Acquafun Innichen, který nabízí vysokohorskou atmosféru a dechberoucí výhled na masiv Baranci/Haunold. Uvolněte se ve finské sauně, parní lázni, biosauně, bylinné koupeli, infračervené sauně, vířivce, Kneippově chodníku, místnosti s čerstvým vzduchem a panoramatickou terasou, v odpočinkové místnosti s výhledem na Dolomity nebo v našem baru.
S tématem zimní přírody úzce souvisí Niederdorf. Stezka „Balance im Winterwald“ nabízí mimořádnou příležitost spojení člověka s přírodou a jejími silami. Na jednotlivých zastávkách této stezky je možné účastnit se meditací, při kterých jde o sílu a energii přírody a o jejich léčivou schopnost v lidském těle.

schneemannfamilie-6 winterspass-2 rodeln-2
  •