Lato: Sport i kultura w Alta Pusteria

Letni urlop w Alta Pusteria to wiele różnorodnych możliwości. Można wybierać spośród niezliczonych form aktywności ruchowej: Rozległe tereny do wędrówek, przepiękne szlaki górskie, ambitne trasy wspinaczkowe (wspinać można się także pod dachem, w największej hali wspinaczkowej Włoch w Sesto), górskie trasy rowerowe o każdym stopniu trudności... a to tylko niewielka część możliwości. Związek turystyczny Tourismusverband Hochpustertal proponuje specjalnie przygotowane programy i udostępnia interesujące informacje, aby goście mogli w pełni wykorzystać pobyt. Z kolei miejscowości regionu Alta Pusteria chlubią się swą kulturą i zwyczajami o wielowiekowej historii. Ze znawstwem i zaangażowaniem przygotowano pierwszorzędny program kulturalny złożony nie tyle z jednorazowych wielkich widowisk, co z imprez wyrosłych z tradycji, harmonijnie skomponowanych, współbrzmiących z charakterem regionu i zamieszkujących go ludzi.
  • wandern-12
  • bike-16
  • familie-sommer-11
Odwiedzając liczne zabytki i pomniki przyrody w Alta Pusteria poznajemy historię i rozwój regionu. Paleta jest ogromna: można słuchać muzyki (na przykład podczas tygodni muzyki Gustawa Mahlera i międzynarodowego festiwalu chórów), oglądać pokazy rzemiosła, zabytki architektury (jak kościół w San Candido, Grand Hotel i zamek Herbstenburg w Dobbiaco) czy podziwiać fascynujący spektakl natury na zegarze słonecznym w Sesto.

Kilkusetletnia tradycja stanowi istotną część tożsamości mieszkańców regionu Alta Pusteria. Pielęgnują ją z zaangażowaniem, utrzymując
zespoły muzyki ludowej, nosząc tradycyjne stroje, uprawiając rzemiosło artystyczne i kultywując wiele starych zwyczajów.

tradition-5