Alta Pusteria/Hochpustertal

Zadbane stoki, przytulne schroniska, pierwszorzędne trasy biegowe i romantyczne wyprawy na rakietach śnieżnych. Kraina „Trzech Wież“ z wioskami Sesto/Sexten, San Candido/Innichen, Dobbiaco/Toblach, Villabassa/Niederdorf i Valle di Braies/Pragsertal ma wiele do zaoferowania: malownicze granie Dolomitów, spokojne wioski, trasy zjazdowe wpisujące się harmonijnie w krajobraz.

Symbolami doliny Alta Pusteria/Hochpustertal są słynne „Trzy Wieże“ (Tre Cime di Laveredo/Drei Zinnen) i jezioro Lago di Braies/Pragser Wildsee, a świetnie przygotowany program narciarski i wypoczynkowy realizowany jest w pierwotnym, górskim krajobrazie.

77 km pierwszorzędnie przygotowanych zjazdów narciarskich z 31 kolejkami linowymi oraz wyciągami narciarskimi sprawiają, że ten nadzwyczajny krajobraz „Trzech Wież” staje się bardzo atrakcyjny la narciarzy.

Najnowocześniejszy pod względem technicznym system naśnieżania sprawia, że śnieg jest tu gwarantowany na 90% tras. Dla zagorzałych narciarzy prawdziwym wyzwaniem jest całodniowa trasa w Dolomitach Sextenerskich, która prowadzi przez cztery góry do najwyższych punktów tego zimowego królestwa.